logo2.jpg

Rodzina rodzinie

Rodzina Rodzinie
Nasza parafia włączyła się w inicjatywę Caritas wspierającą jedną z Rodzin Syryjskich z Aleppo.
Jest to rodzina Marie Shekri Toro - matki samotnie wychowującej dwójkę dzieci.
Najbliższa zbiórka do puszek dla tej rodziny odbędzie się 18 grudnia i tak będzie w każdym miesiącu przez pół roku.

Kilka szczegółowych informacji o tej rodzinie: Marie Shekri Toro – SYRIA

Marie Shekri Toro ma 52 lata i mieszka w Aleppo razem z dwójką małych dzieci – Chantal 12 , Simon 11. Są bardzo ubodzy, a wskutek zaostrzonych walk w Aleppo ich problemy się pogłębiają. Wzrost cen żywności sprawia, że realnie grozi im głód. Potrzebują wsparcia finansowego, aby móc kupić jedzenie, opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania czy dostępem do prądu z prywatnych generatorów.

Szanowni Państwo, Pani, Pan
Caritas Polska serdecznie dziękuje za objęcie 6-miesięcznym wsparciem rodzinę z Syrii. Dziękujemy, że odpowiedzieli Państwo na nasz apel o pomoc i ofiarnie przekazywali fundusze. 
Niedawno przedstawiciele Caritas Polska byli w Aleppo. Rodziny bardzo dziękują za pomoc, są wzruszone, że ktoś właśnie o nich pamięta. Wiedzą, że to polskie, konkretne rodziny im pomagają. Przekazujemy ich ciepłe, z głębi serca podziękowanie. 
Proszą, by jeszcze nie ustawać w niesieniu pomocy. Obecnie Aleppo to morze ruin, ludzie nie mają jeszcze pracy, tym samym źródeł utrzymania. Miasto powoli podnosi się z gruzów, ale wciąż brakuje wszystkiego. 
Fundusze z akcji Rodzina Rodzinie wykorzystywane są obecnie na zakup dostępu do prądu, opłacenie wody, jedzenia, lekarstw oraz wynajmu mieszkań. By zobrazować jak wojna zubożyła ludzi, podajemy przelicznik dolara na funta syryjskiego. Przed wojną 1 USD posiadał wartość 50 funtów syryjskich, obecnie to 540. Posiadanie pracy jest rzadkością, jeśli już ktoś pracuje, zarabia średnio ok 50 USD miesięcznie.   
W załączniku znajdą Państwo podziękowanie od księdza Mariana Subocza, Dyrektora Caritas Polska. 
Opis aktualnej sytuacji w Aleppo oraz informacje o potrzebach syryjskich rodzin znajdą Państwo w filmie zrealizowanym po powrocie delegacji Caritas Polska w Aleppo, dostępnym na stronie <https://youtu.be/9mMFvQbdi48>
Jeżeli Państwa życzeniem jest pozostanie w programie Rodzina Rodzinie i pomoc rodzinom syryjskim, uprzejmie prosimy o kontynuowanie darowizny na rzecz rodziny już wybranej przez kolejne 6 miesięcy, zgodnie z podaną wcześniej informacją o numerze konta i numerze ID.
 
Tu jesteś: Parafia Rodzina rodzinie
stat4u