logo2_1.jpg

Ogłoszenia

WIELKI POST

Środa Popielcowa.

26 luty 2020 Msze Św. z posypaniem popiołem godz. 9.00, 17.00 i 19.00.

-----------

Drogi Krzyżowe.

Piątki Wielkiego Postu godz. 17.00 - dla dzieci i dorosłych, godz. 19.00 - dla młodzieży i dorosłych.

-----------------

Gorzkie Żale.

W Niedziele Wielkiego Postu z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. W tym roku nauki pasyjne będzie głosił Ks. Marek Rzeźnicki.

---------------

Rekolekcje Szkolne.

23 - 25 marca 2020.

-----------------

Rekolekcje Wielkopostne.

27 - 29 marca 2020. Poprowadzi Ks. Grzegorz Kopytowski.

http://parafiasokolniki.pl/administrator/index.php?option=com_content&sectionid=-1&task=edit&cid[]=126

--------------------------------------------------------------------------------------------

Spotkania dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się 1 marca 2020 (niedziela) -  to spotkanie dotyczyć będzie strojów komunijnych.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się (o godz. 18.00) w następujące niedziele: 08 marca, 10 maja (równolegle spotkanie z rodzicami),14 czerwca 2020. Kandydaci przynoszą na spotkania Pismo Święte. Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście w piątki o godz. 17.00 lub 19.00. W Wielki Piątek 10 kwietnia o godz. 20.00. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.15.

-------------------------------------------

Pielgrzymka do Medjugorie: 10 - 18 sierpnia 2020r. Koszt 1350,- (zaliczka 350,-), bez noclegów w drodze. Podczas pobytu w Medjugorie dwa wypady nad Adriatyk. Przy zapisie potrzebne dane : imię nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania i telefon kontaktowy. Zapisy u Ks. Proboszcza.

http://parafiasokolniki.pl/administrator/index.php?option=com_content&sectionid=-1&task=edit&cid[]=182

========================

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne 23 luty 2020

1. Jest możliwość zamówienie Mszy Św. w tygodniu w koncelebrze.

2. Przed tygodniem na remont kapliczki w Katarzynowie zebraliśmy 1019,05. Bóg zapłać.

3. Dzisiaj będziemy wspierać ofiarami zbieranymi do puszek przed kościołem rodzinę Marie Shekri Toro z syryjskiego Aleppo.

4. W tym tygodniu rozpoczynamy WIELKI POST. W Środę Popielcowa 26 luty 2020 Msze Św. z posypaniem popiołem godz. 9.00, 17.00 i 19.00.  W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Przed kościołem będziemy w tym dniu zbierali ofiary do puszek na Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Dzisiaj także można już zabrać papierowe skarbonki Jałmużna Wielkopostna zbierając do nich ofiary w Wielkim Poście. Będzie można je przynieść między Niedzielą Palmową a  Niedzielą Miłosierdzia. Jałmużna ta zostanie przekazana niezamożnym rodzinom z naszej parafii.

Drogi Krzyżowe w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00 - dla dzieci i dorosłych, o godz. 19.00 - dla młodzieży i dorosłych. W Niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. W tym roku nauki pasyjne będzie głosił Ks. Marek Rzeźnicki.

Rekolekcje Szkolne 23 - 25 marca 2020.

Rekolekcje Wielkopostne 27 - 29 marca 2020. Poprowadzi Ks. Grzegorz Kopytowski.

5. W najbliższa Niedziele 1 marca przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Niezłomnych). W tym dniu o 13.00 w Oratorium spotkanie dla rodziców i dzieci I komunijnych związana z przymiarka alb.

6. W piątek 28 lutego w ramach akcji Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw  "Pro Missio"zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. O jakie przedmioty chodzi możemy wyczytać na ulotkach i plakacie w kruchcie kościoła. Sprzęt zostanie zabrany w piątek o godz. 11.00 z parkingu po lewej stronie kościoła patrząc od strony ronda.

7. Za tydzień będzie można rezerwować Msze na 2021 rok.

8. Pielgrzymka do Medjugorie: 10 - 18 sierpnia 2020r. apisy w kancelarii.

9. W  najbliższy piątek 28 lutego Arena Rodzin w Łodzi na Atlas Arenie od godz. 19 do 21. Natomiast 27 i 28 lutego od 9.00 do 13.00 Arena Młodych.

------------------------------------------------------------------------------------------------


I N T E N C J E    M S Z A L N E

Intencje na bieżący tydzień i następne tygodnie znajdują się  w M E N U na stronie głównej pod zakładką:

http://parafiasokolniki.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=183&Itemid=88

-------------------------------------------------------

*Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z galeriami zdjęć na stronach - Wydarzenia - 2019r, gdzie przedstawiamy fotorelacje z uroczystości z roku bieżącego jak i lat ubiegłych.
Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełka na świecie, nawiązujące tak do chrześcijańskiej tradycji, jak i polskiej obrzędowości, na którą składa się m.in. wspólne kolędowanie oraz wystawianie scen związanych z Bożym Narodzeniem. Fotorelacje z uroczystości VI edycji Orszaku Trzech Króli w Sokolnikach Lesie, umieszczono na ogólnopolskiej stronie OTK, gdzie w sumie udział wzięło ponad 870 miejscowości z całej Polski więcej na stronie - sokolniki-las.orszak.org.

Z życia parafii:

Praca formacyjna poszczególnych grup parafialnych:

Żywa Róża: W I niedzielę każdego miesiąca przed Najświętszym Sakramentem różaniec w różnych intencjach.
Parafialny Chór Pasyjny:
Swoje próby ma we wtorki i piątki o godz. 20.00 w salce prób.
Schola Kolorowe Laurki:
Próby ma we wtorki o godz. 18.40 i piątki o godz. 18.00 w salce prób.
Domowy Kościół - Oaza Rodzin:
Spotkania odbywają się w cyklu miesięcznym. Termin spotkania jest uzgadniany na każdym spotkaniu na następny miesiąc. Informacje o możliwości włączenia się Oazy Rodzin udziela Ks. Proboszcz.
Grupa Biblijna:
Najbliższe spotkanie odbędzie się co dwa tygodnie. Terminy spotkań można sprawdzić w intencjach Mszalnych.
Ministranci i lektorzy:  
Spotkania dla kandydatów na ministrantów w każdy piątek o godz. 18.00. Kandydaci na lektorów uczestniczą w Dekanalnym Kursie Lektorskim w Ozorkowie. Planowany jest także Kurs Ceremoniarzy. 19 listopada Dzień Jedności Służby Liturgicznej w Katedrze w Łodzi.
Przygotowanie do bierzmowania: spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z  II i III klasy gimnazjum odbędzie się 05 marca 2017 w niedzielę  o godz. 18.00.

Skauci Europy: Informacje o wydarzeniach i działalności Skautów Europy z naszej Parafii - zakładka po lewej.

--------------------------------------------------
*Cały czas napływają do nas zdjęcia i filmy z lat ubiegłych, za które bardzo dziękujemy. Aby nie zakłócać chronologii, zdjęcia i nagrania oznaczane będą dodatkowo gwiazdką (*) np. wywiad w TV Trwam - schola "Kolorowe Laurki".
Wiara i film Zaprezentowany na naszej stronie film pt. "99 balonów", rozpoczyna nowy dział pt. "Wiara i Film" - patrz zakładki po lewej. Serdecznie zapraszam do obejrzenia.
--------------------------------------------------


Poniedziałek 20 stycznia 2020  od godz. 16.00:

ul. Reja, Dzielna, Prusa, Ozorkowska.

Wtorek 21 stycznia 2020 od godz. 16.00:

ul. Kościuszki, Narutowicza,

Ks. Skorupki.

Środa 22 stycznia 2020 od godz. 16.00:

ul. Mickiewicza, Pomorska, Żeromskiego, Targowa, Wyspiańskiego.

Czwartek 23 stycznia 2020 od godz. 16.00;

ul. Jagielońska, Kr. Jadwigi, Sobieskiego.

Piątek 24 stycznia 2020 od godz. 16.00:

ul. Dębowa, Wodna, 1-go Maja, Kwiatowa, Zielna, Zwycięska, Ochotnicza, Legionów, Brzozowa, Radzymińska.

Sobota  25 stycznia 2020 od godz. 9.00:

ul, Żwirki, Wigury.

 
Tu jesteś: Parafia
stat4u