logo2_1.jpg

Ogłoszenia

BOŻE CIAŁO 20 czerwca godz. 10.30 Eucharystia i Procesja do 4 ołtarzy

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy na 3 koncerty, które odbędą sie w czerwcu w ramach "Letnich Spotkań Chóralnych". 2 czerwca wystąpi dobrze nam już znany Chór Uniwersytetu Medycznego. 16 czerwca w niedziele o 17.00 zaprezentuje się Chór Parafialny Cantabosco i 20 czerwca w Boże Ciało tez o 17.00 zaśpiewa chór Nauczycielski z Łodzi.

-----------------------------------------------------------------------------

Boże Ciało po Mszy po procesji ok. godz. 13.15 - Koncert Gitarowy e - moll, Heitora Villa-Lobos: Julia Sołek -fortepian i Damian Wyrzykowski - gitara.

-----------------------------------------------------

Prośba Siostry Anuncjaty Felicjanki:

Jestem siostrą zakonną , felicjanką. Rozeznaję, że Pan Bóg wzywa mnie do życia pustelniczego bym w samotności i modlitwie oddała się Jemu i zanosiła przed Jego Oblicze sprawy ludzi żyjących obok mnie. Poszukuję całorocznego domu w którym mogłabym zamieszkać. Ważne żeby dom był w oddaleniu od innych zabudowań ale nie dalej niż 3-4 km od kościoła. Serdecznie dziękuję za pomoc. Z darem modlitwy s. Anuncjata

Wiadomości u Ks. Proboszcza.

---------------------------------------------------------------------------------

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne 16 czerwca 2019

1. W Miesiącu czerwcu modlimy się Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego. W niedziele o 16.15 w tygodniu po Mszy wieczornej.

2. Przed tygodniem przed kościołem  do puszek na  Kolonie organizowane przez naszą parafię zebraliśmy 1496,10. Dzisiaj natomiast wpieramy rodzinę Marie Shekri Toro z syryjskiego Aleppo.

3. Zapraszamy na  koncerty, które odbędą się w czerwcu w ramach "Leśnych Spotkań Chóralnych". Dzisiaj o 17.00 zaprezentuje się Chór Parafialny Cantabosco i 20 czerwca w Boże Ciało tez o 17.00 zaśpiewa chór Nauczycielski z Łodzi.

4. W czwartek Boże Ciało. Po Mszy sprawowanej o godz. 10.30 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Bardzo proszę, aby I ołtarz przy ul. Ks. Brzuski przygotowali mieszkańcy Sokolnik - Lasu. Oni też dekorują trasę od kościoła do II ołtarza. Przygotowanie tej trasy w środę o godz. 18.00. Bardzo proszę o pomoc i obecność mężczyzn z Sokolnik - Lasu, aby nie okazało się tak jak ubiegłych latach, że prace tę wykonują 2 osoby i to do zmierzchu. II ołtarz przygotowują mieszkańcy Katarzynowa oraz trasę do III ołtarza, który przygotują mieszkańcy Kaniej Góry oraz trasę od III ołtarza do kościoła wraz z mieszkańcami Adolfowa i Emilii ci ostatni dekorują ołtarz polowy, który będzie jednocześnie 4 ołtarzem procesyjnym. Do pomocy w przebiegu procesji zapraszam Strażaków, Żywą Różę, asystę, dzieci rocznicowe i I komunijne oraz inne dzieci do sypania kwiatów, Skautów Europy, schole i lektorów z ministrantami.

5. Boże Ciało po Mszy po procesji ok. godz. 13.15 - Koncert Gitarowy e - moll, Heitora Villa-Lobos, wystapią: Julia Sołek -fortepian i Damian Wyrzykowski - gitara.

6. Jutro o godz. 18.00 - spotkanie dla rodziców dzieci udających się na kolonie parafialne.

------------------------------------------------------------------------------------------------

I N T E N C J E    M S Z A L N E

Intencje na bieżący tydzień i następne tygodnie znajdują się  w M E N U na stronie głównej pod zakładką:

http://parafiasokolniki.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=183&Itemid=88

-------------------------------------------------------

*Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z galeriami zdjęć na stronach - Wydarzenia - 2017r, gdzie przedstawiamy fotorelacje z uroczystości z roku bieżącego jak i lat ubiegłych.
Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełka na świecie, nawiązujące tak do chrześcijańskiej tradycji, jak i polskiej obrzędowości, na którą składa się m.in. wspólne kolędowanie oraz wystawianie scen związanych z Bożym Narodzeniem. Fotorelacje z uroczystości III edycji Orszaku Trzech Króli w Sokolnikach Lesie, umieszczono na ogólnopolskiej stronie OTK, gdzie w sumie udział wzięło ponad 470 miejscowości z całej Polski więcej na stronie - sokolniki-las.orszak.org.

Z życia parafii:

Praca formacyjna poszczególnych grup parafialnych:

Żywa Róża: W I niedzielę każdego miesiąca przed Najświętszym Sakramentem różaniec w różnych intencjach.
Parafialny Chór Pasyjny:
Swoje próby ma we wtorki i piątki o godz. 20.00 w salce prób.
Schola Kolorowe Laurki:
Próby ma we wtorki o godz. 18.40 i piątki o godz. 18.00 w salce prób.
Domowy Kościół - Oaza Rodzin:
Spotkania odbywają się w cyklu miesięcznym. Termin spotkania jest uzgadniany na każdym spotkaniu na następny miesiąc. Informacje o możliwości włączenia się Oazy Rodzin udziela Ks. Proboszcz.
Grupa Biblijna:
Najbliższe spotkanie odbędzie się co dwa tygodnie. Terminy spotkań można sprawdzić w intencjach Mszalnych.
Ministranci i lektorzy:  
Spotkania dla kandydatów na ministrantów w każdy piątek o godz. 18.00. Kandydaci na lektorów uczestniczą w Dekanalnym Kursie Lektorskim w Ozorkowie. Planowany jest także Kurs Ceremoniarzy. 19 listopada Dzień Jedności Służby Liturgicznej w Katedrze w Łodzi.
Przygotowanie do bierzmowania: spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z  II i III klasy gimnazjum odbędzie się 05 marca 2017 w niedzielę  o godz. 18.00.

Skauci Europy: Informacje o wydarzeniach i działalności Skautów Europy z naszej Parafii - zakładka po lewej.

--------------------------------------------------
*Cały czas napływają do nas zdjęcia i filmy z lat ubiegłych, za które bardzo dziękujemy. Aby nie zakłócać chronologii, zdjęcia i nagrania oznaczane będą dodatkowo gwiazdką (*) np. wywiad w TV Trwam - schola "Kolorowe Laurki".
Wiara i film Zaprezentowany na naszej stronie film pt. "99 balonów", rozpoczyna nowy dział pt. "Wiara i Film" - patrz zakładki po lewej. Serdecznie zapraszam do obejrzenia.
--------------------------------------------------


 
Tu jesteś: Parafia
stat4u