logo2_1.jpg

Ogłoszenia

WIELKI POST

Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 17.00 i 19.00

Gorzkie Żale w niedziele o 16.15

Rekolekcje dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Słowiku: 01 - 03 kwietnia 2019

Rekolekcje Wielkopostne: 05 - 07 kwietnia, ks. Michał Pietrasik

---------------------------------------------------------------------------------

20 marca w środę zbiórka elektrosprzętu, który będzie można zdeponować na parkingu przy kościele od strony pomnika św. Franciszka do godz. 10.30, kiedy to zebrany sprzęt będzie odebrany.

---------------------------------------------------------------------------

Spotkanie dla rodziców i  dzieci pierwszokomunijnych 24 marca 2019 (niedziela) o godz. 13.00.

-------------------------------------------------------------

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne 17 marca 2019

1. Dzisiaj przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce. Za tydzień na Fundusz Brony Życia. Również za tydzień w niedzielę 24 marca o godz. 13.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

2. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 17.00 dla dzieci i ogółu wiernych. Dzieci będą zbierały naklejki potwierdzające udział w Drodze Krzyżowej. O godz. 19.00 - Droga Krzyżowa z komunią Świętą dla młodzieży i ogółu wiernych. Gorzkie Żale w niedziele o 16.15. Można także zabrać papierowe skarbonki na jałmużnę wielkopostną Junior dla seniora. Skarbonki będzie można przynieść z ofiarami od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Miłosierdzia. Jałmużna zostanie przekazana niezamożnym rodzinom z naszej parafii. Rekolekcje dla uczniów Szkoły w Słowiku 1-3 kwietnia dla ogółu wiernych 5 - 7 kwietnia. Rekolekcje dla dorosłych poprowadzi ks. Michał Pietrasik.

3. Jest już książka intencji Mszalnych na 2020 rok. Zapraszam do rezerwacji terminów zwłaszcza rocznicowych i jubileuszowych.

4. We współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Misio odbędzie się 20 marca w środę zbiórka elektrosprzętu, który będzie można zdeponować na parkingu przy kościele od strony pomnika św. Franciszka do godz. 10.30, kiedy to zebrany sprzęt będzie odebrany. Rodzaj sprzętu i inne informacje na plakacie i na ulotkach w kruchcie kościoła.

5. 12 kwietnia w Atlas Arenie w Łodzi odbędzie się Arena Rodzin. Bezpłatne bilety na to spotkanie można odbierać w kancelarii.

6. We wtorek 19 marca o godz. 18.00 w katedrze Msza z racji wspomnienia św. Józefa Patrona naszej Archidiecezji. Także o 18.00 odpust w parafii św. Józefa w Ozorkowie.

------------------------------------------------------------------------------------------------

I N T E N C J E    M S Z A L N E

Intencje na bieżący tydzień i następne tygodnie znajdują się  w M E N U na stronie głównej pod zakładką:

http://parafiasokolniki.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=183&Itemid=88

-------------------------------------------------------

*Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z galeriami zdjęć na stronach - Wydarzenia - 2017r, gdzie przedstawiamy fotorelacje z uroczystości z roku bieżącego jak i lat ubiegłych.
Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełka na świecie, nawiązujące tak do chrześcijańskiej tradycji, jak i polskiej obrzędowości, na którą składa się m.in. wspólne kolędowanie oraz wystawianie scen związanych z Bożym Narodzeniem. Fotorelacje z uroczystości III edycji Orszaku Trzech Króli w Sokolnikach Lesie, umieszczono na ogólnopolskiej stronie OTK, gdzie w sumie udział wzięło ponad 470 miejscowości z całej Polski więcej na stronie - sokolniki-las.orszak.org.

Z życia parafii:

Praca formacyjna poszczególnych grup parafialnych:

Żywa Róża: W I niedzielę każdego miesiąca przed Najświętszym Sakramentem różaniec w różnych intencjach.
Parafialny Chór Pasyjny:
Swoje próby ma we wtorki i piątki o godz. 20.00 w salce prób.
Schola Kolorowe Laurki:
Próby ma we wtorki o godz. 18.40 i piątki o godz. 18.00 w salce prób.
Domowy Kościół - Oaza Rodzin:
Spotkania odbywają się w cyklu miesięcznym. Termin spotkania jest uzgadniany na każdym spotkaniu na następny miesiąc. Informacje o możliwości włączenia się Oazy Rodzin udziela Ks. Proboszcz.
Grupa Biblijna:
Najbliższe spotkanie odbędzie się co dwa tygodnie. Terminy spotkań można sprawdzić w intencjach Mszalnych.
Ministranci i lektorzy:  
Spotkania dla kandydatów na ministrantów w każdy piątek o godz. 18.00. Kandydaci na lektorów uczestniczą w Dekanalnym Kursie Lektorskim w Ozorkowie. Planowany jest także Kurs Ceremoniarzy. 19 listopada Dzień Jedności Służby Liturgicznej w Katedrze w Łodzi.
Przygotowanie do bierzmowania: spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z  II i III klasy gimnazjum odbędzie się 05 marca 2017 w niedzielę  o godz. 18.00.

Skauci Europy: Informacje o wydarzeniach i działalności Skautów Europy z naszej Parafii - zakładka po lewej.

--------------------------------------------------
*Cały czas napływają do nas zdjęcia i filmy z lat ubiegłych, za które bardzo dziękujemy. Aby nie zakłócać chronologii, zdjęcia i nagrania oznaczane będą dodatkowo gwiazdką (*) np. wywiad w TV Trwam - schola "Kolorowe Laurki".
Wiara i film Zaprezentowany na naszej stronie film pt. "99 balonów", rozpoczyna nowy dział pt. "Wiara i Film" - patrz zakładki po lewej. Serdecznie zapraszam do obejrzenia.
--------------------------------------------------


 
Tu jesteś: Parafia
stat4u