Ogłoszenia

------------------------------------------------

03 luty (niedziela) 2019 godz. 13.00 - Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej (przymiarka alb)

-----------------------------------------------------------

Kolęda 2018/2019 w Parafii Sokolniki Las

Jest to plan (propozycja), który ze względów losowych np. choroba czy pogrzeb, może jeszcze ulec modyfikacji.

>> P LA N  K O L Ę D Y <<

Gdyby proponowany termin nie pasował ze względów zawodowych lub innych zawsze można się umówić na inny dzień lub inną godzinę telefonicznie lub mailowo.

--------------------------------------------------------------

>>ANONIMOWA ANKIETA DOTYCZĄCA PARAFII<<
Skierowana jest do wszystkich. Proszę o dużą cierpliwość przy jej wypełnianiu

Serdeczne błogosławieństwo na każdy dzień Nowego 2019 Roku

Abp Grzegorz Ryś
Metropolita Łódzki

--------------------------------------------------------------

13 stycznia 2019

1. Podziękowanie dla organizatorów i zaangażowanych w Orszak III Króli.

2. W 3 kwestach harcerze i wilczki zebrali w sumie 2954,77 zł i 22 euro centy. Z całego serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Zakupiono 1 siekierę, 2 saperki, 2 piły, patelnię i garnek do gotowania, 2 duże plandeki, 1km sznurka, skrzynię hermetyczną oraz pluszowe zwierzaki do nauki ekspresji. Planujemy zakupić jeszcze 2 namioty turystyczne 6-8 osobowe na obóz letni.
Szczegóły trzech kwest:11listopada (kotyliony) - 1086,55 zł. 23 grudnia (sianko) - 566,92 zł. 6 stycznia (kreda) - 1301,30 zł i 22 euro centy co daje w sumie 2.954,77 zł i 22 euro centy. Serdeczne Bóg zapłać.

3.  Na stronie internetowej parafii znajduje się plan (propozycja) wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.  Może on ze względów losowych np. choroba czy pogrzeb, jeszcze ulec  modyfikacji. Gdyby proponowany termin nie pasował ze względów zawodowych lub innych zawsze można się umówić na inny dzień lub inną godzinę w kancelarii, telefonicznie lub mailowo. Nowych mieszkańców i tych u których jeszcze w minionych latach nie było wizyty kolędowej proszę o zgłoszenie gotowości przyjęcia kapłana. Ofiary składane przy okazji wizyty przeznaczone są w całości na naszą Świetlicę Parafialną "Oratorium".

4. W kancelarii można nabyć cegiełki charytatywne " Ambasador Miłosierdzia" wspierające Caritas w cenie 20,- i 50,- zł.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania 20 stycznia (niedziela) 2019 godz. 18.00.

6. Za tydzień przed kościołem będą zbierane ofiary dla rodziny Marie Shekri Toro z syryjskiego Aleppo.

------------------------------------------------------------------------------------------------

I N T E N C J E    M S Z A L N E

Intencje na bieżący tydzień i następne tygodnie znajdują się  w M E N U na stronie głównej pod zakładką:

-------------------------------------------------------

*Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z galeriami zdjęć na stronach - Wydarzenia - 2017r, gdzie przedstawiamy fotorelacje z uroczystości z roku bieżącego jak i lat ubiegłych.
Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełka na świecie, nawiązujące tak do chrześcijańskiej tradycji, jak i polskiej obrzędowości, na którą składa się m.in. wspólne kolędowanie oraz wystawianie scen związanych z Bożym Narodzeniem. Fotorelacje z uroczystości III edycji Orszaku Trzech Króli w Sokolnikach Lesie, umieszczono na ogólnopolskiej stronie OTK, gdzie w sumie udział wzięło ponad 470 miejscowości z całej Polski więcej na stronie - sokolniki-las.orszak.org.

Z życia parafii:

Praca formacyjna poszczególnych grup parafialnych:

Żywa Róża: W I niedzielę każdego miesiąca przed Najświętszym Sakramentem różaniec w różnych intencjach.
Parafialny Chór Pasyjny:
Swoje próby ma we wtorki i piątki o godz. 20.00 w salce prób.
Schola Kolorowe Laurki:
Próby ma we wtorki o godz. 18.40 i piątki o godz. 18.00 w salce prób.
Domowy Kościół - Oaza Rodzin:
Spotkania odbywają się w cyklu miesięcznym. Termin spotkania jest uzgadniany na każdym spotkaniu na następny miesiąc. Informacje o możliwości włączenia się Oazy Rodzin udziela Ks. Proboszcz.
Grupa Biblijna:
Najbliższe spotkanie odbędzie się co dwa tygodnie. Terminy spotkań można sprawdzić w intencjach Mszalnych.
Ministranci i lektorzy:
Spotkania dla kandydatów na ministrantów w każdy piątek o godz. 18.00. Kandydaci na lektorów uczestniczą w Dekanalnym Kursie Lektorskim w Ozorkowie. Planowany jest także Kurs Ceremoniarzy. 19 listopada Dzień Jedności Służby Liturgicznej w Katedrze w Łodzi.
Przygotowanie do bierzmowania: spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z  II i III klasy gimnazjum odbędzie się 05 marca 2017 w niedzielę  o godz. 18.00.

Skauci Europy: Informacje o wydarzeniach i działalności Skautów Europy z naszej Parafii - zakładka po lewej.

--------------------------------------------------
*Cały czas napływają do nas zdjęcia i filmy z lat ubiegłych, za które bardzo dziękujemy. Aby nie zakłócać chronologii, zdjęcia i nagrania oznaczane będą dodatkowo gwiazdką (*) np. wywiad w TV Trwam - schola "Kolorowe Laurki".
Wiara i film Zaprezentowany na naszej stronie film pt. "99 balonów", rozpoczyna nowy dział pt. "Wiara i Film" - patrz zakładki po lewej. Serdecznie zapraszam do obejrzenia.
--------------------------------------------------

Tu jesteś: Parafia