logo2_1.jpg

Skauci Europy w 2016

AD. 2016

W  naszej parafii rozpoczyna działalność Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" – Skauci Europy. Jest to ruch wychowawczy, którego celem jest pomoc rodzinom katolickim w integralnym wychowaniu młodego człowieka. Zajęcia prowadzone są w dwóch zespołach męskim i żeńskim z podziałem na grupy wiekowe.

- Wilczki (8-12 lat)

- Harcerki i harcerze (12-17 lat)

- Przewodniczki i wędrownicy (17 lat +)

1Gromada Sokolnicka
- Św. Jana Gwalberta -

>> czytaj więcej o patronie <<

-------------------------------------

Drodzy Skaucii !
Nie zapomnijcie o waszym zadaniu życiowym: być szczęśliwym i uszczęśliwiać. To takie proste!
Uczynicie innych ludzi szczęśliwymi, czyniąc dobro.
O własnym szczęściu, nie potrzebujecie już myśleć, gdyż wówczas przyjdzie ono samo.

Generał Robert Baden Powell
- baron of Gilwell, generał armii brytyjskiej, twórca skautingu, Naczelny Skaut Świata.

Ogłoszenia:

-------------------------------------

Zbiórki rozpoczynają się i kończą przy parafii Matki Bożej Królowej w Sokolnikach Lesie. ->> Deklaracja do wypełnienia ! <<-
Aby uczestniczyć w zbiórkach konieczna jest zgoda opiekunów oraz opłacona składka. Deklaracja to pisemna zgoda rodzica, aby jego dziecko uczestniczyło w zajęciach harcerskich i że akceptują charakter, cele i metody pracy Stowarzyszenia. Składka za rok wynosi na 1 dziecko 80 zł, na 2 - 40 zł, na 3 i następne 0 zł.

Terminy zbiórek – (wilczki 8-12 lat)
03 września 2016r – godz.9.00 – 13.00 – zbiórka wprowadzająca
11 września 2016r – godz.14.30 – 17.30 - Rozpoczęcie Roku Harcerskiego – Łódź ul. Obywatelska 60 - zdjęcia.
17 września 2016r – godz.9.00 – 13.00 - po zbiórce, krótkie spotkanie informacyjno-organizacyjne z rodzicami.
01 października 2016r – godz.9.00 – 13.00 - zdjęcia ze zbiórki "Pierwsze warsztaty z mapą".
15 października 2016r - godz.9.00 - 13.00
22 października 2016r – godz.9.00 – 13.00 - Oficjalne przyjęcie kandydatów do Gromady (dotyczy chłopców 8 - 12 lat) zdjęcia z ceremonii - podczas zbiórki wykonywaliśmy kotyliony w barwach narodowych - zdjęcia z warsztatów
12 listopada 2016r – godz.9.00 – 13.00 - c.d. przyjęć do Gromady oraz odwiedzenie grobów poległych żołnierzy na cmentarzu Nowym w Ozorkowie - zdjęcia z ceremonii oraz odwiedzenia grobów.
26 listopada 2016r – godz.9.00 – 13.00 - ostatni termin dostarczenia deklaracji oraz składek. Przygotowanie posiłku to nie lada gratka dla naszych wilczków, gotowanie i wspólny posiłek - fotorelacja.
03 grudnia 2016r – godz.9.00 – 13.00 - zdjęcia z ceremonii przyjęcia do 1 Gromady Sokolnickiej oraz warsztaty z mapą.
17 grudnia 2016r – godz.9.00 – 13.00 - spotkanie opłatkowe z rodzicami, oddanie kart na Zimowiska!
06 stycznia 2017r - pomimo mrozu skauci rozdają kredę, kadzidło oraz mirę, dzięki temu otrzymują wparcie finansowe od parafian. Serdecznie dziękujemy!
07 stycznia 2017r
– zbiórka godz.12.00 -15.00 - po 15.00 zapraszam wszystkich chętnych wilczków oraz skautów na Choinkę z Mikołajem.
13-15 stycznia 2017r - - Zimowiska oraz  zdjęcia 1 z wyjazdu i zdjęcia 2 autorstwa dh. Łukasza Wójcika.
04 luty 2017r - godz.9.00 - 13.00 - na zbiórkę zawsze zabieramy, II śniadanie, picie, książeczkę Mowgli oraz Kronikę (mały zeszyt, notatnik do zapisów) - obok fotorelacja ze zbiórki >>> "Zimowy Tor Przeszkód"
18 luty 2017r - godz.9.00 - 13.00 - Warsztaty "Budowa mini kuszy" - kilka zdjęć z telefonu (przepraszam za jakość).
04 marca 2017r - godz.9.00 - 13.00 - pogoda sprzyjała na wiosenne brykanie Wilczków po lesie - foto.
18 marca 2017r - Dzień Modlitw za Skautów Europy odbył się w Lutomiersku - to dzień, w którym Skauci Europy z całej Polski gromadzą się wraz z rodzinami by prosić o mądrość, siły i opiekę nad Stowarzyszeniem Skautów Europy. W programie: Msza Św., ciepły posiłek, zbiórki w jednostkach, konferencje dla rodziców: Pierwszą część dla Rodziców poprowadził ks. Łukasz Tarnawski, który z decyzji księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego mianowany został diecezjalnym duszpasterzem Skautów Europy - zobacz >> konferencję <<. Drugim prelegentem był gość z Warszawy, Przemek Chojnacki -  mąż Gosi (małżeństwo skautowe), który podzielił się z nami doświadczeniem i wiedzą z tematyki wychowawczej - zobacz >> konferencję << oraz >> fotorelacja z facebooka oraz zdjęcia<< z Dnia Modlitw.
08 kwietnia 2017r - w związku z organizacją EDK 2017 zbiórka odwołana.

Chrystus zmartwychwstał! On bowiem jest prawdziwym Barankiem, * który zgładził grzechy świata. * On przez swoją śmierć zniweczył śmierć naszą * i zmartwychwstając przywrócił nam życie. (prefacja na Wigilię Paschalną)

Wszystkim życzymy radości w Chrystusie zmartwychwstałym: niech Ten, który ze śmierci przeszedł do pełni życia, przemienia nasze serca i prowadzi do zjednoczenia w Nim.

Skauci Europy środowiska łódzkiego


21 -23 kwietnia 2017r - "WIELKIE ŁOWY" - W Sokolnikach Lesie gościliśmy 4 Gromady Wilczków z Łodzi, Brzezin i Pabianic (nocleg był szkole na Słowiku). Kto był rok temu ... ten wie, że to świetna zabawa. Były świeczyska, gry, podchody, konkursy, uczta IKKI-ego oraz wiele innych atrakcji. >> Opis i Fotorelacja << (przeczytajcie... krótki reportaż z wydarzeń Wielkich Łowów) kolejne zdjęcia, i następne zdjęcia.


06 maja 2017r - godz.9.00 - 13.00 - zbiórka
27 maja 2017r - godz.9.00 - 13.00 - zbiórka w mundurach w lesie (pionierka - budowa szałasu) - zabieramy ze sobą wodę, prowiant na ognisko, kawałek sznurka, książeczki Mowgli, kroniki oraz sakiewki sobieradka - >> fotorelacja ze zbiórki <<.
10 czerwca 2017r - godz.9.00 -13.00 - przedostatnia zbiórka przed wakacjami -->> foto pionierki cd.. <<
18 czerwca 2017r - godz. 15.00 - Rozesłanie na obozy - Zgierz, ul. Łagiewnicka76 - (w tym miejscu były Zimowiska).
Tradycyjnie spotykamy się na mszy świętej, której ważnym elementem jest przyjęcie przez szefów światła Chrystusa, które ma przyświecać podczas obozowych modlitw. Światło, którego nie stawia się pod korcem, ma również przypominać, że każdy skaut jest zobowiązany promienieć wiarą wszędzie tam, gdzie został posłany.
Plan
14.30 przygotowanie do Mszy świętej (próba śpiewu, spowiedź)
15.00 Msza święta
16.00 Przygotowanie do apelu
16.10 Apel
16.30 Koniec uroczystości (czas dla jednostek)
Serdecznie zapraszamy wilczki, harcerzy i harcerki, przewodniczki i wędrowników oraz wszystkich naszych przyjaciół.
06-12 sierpnia 2017r - Obóz letni Wilczków w Inowłodzu ->> fotorelacja z obozu.

---------------------------------------------------------------


Zbiórki harcerzy (12-17 lat) - odbywają się zgodnie z harmonogramem ustalonym przez drużynowego. W Sokolnikach działa już samodzielny zastęp "Dzik". Zastępowym jest Szymon Nocuń. Drużynowym Puszczy tzw. samodzielnych zastępów Skautów Europy jest dh Błarzej Marzoch - więcej pod nr tel. 793 354 777, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
- Pierwszy ZZ na którym byli Maciej Banacki oraz Szymon Nocuń odbył się w Starym Krakowie (fotorelacja z Zbiórki Zastępowych).
- Kolejny odbył się w Pradze - fotorelacja na stronach "Puszczy" .

Wędrówki Kręgu Wędrowników (17+) - w ciągu roku odbywają się 4 wędrówki Kręgu Wędrowników. Najbliższa wędrówka odbędzie się 20-21 maja na którą już serdecznie zapraszam wszystkich mężczyzn powyżej 17 roku. Nieważne czy masz 20, 40 czy 50 lat, przyjdź, zobacz i przekonaj się, że skauting jest prosty. Nie musisz od razu zakładać munduru ale możesz pomagać. Niesamowite przeżycia i doświadczenia z wędrówek wpływają nie tylko na nas samych ale również na innych, których spotykamy na swej Drodze Życia. Więcej informacji udzieli Krzysztof (nr kontaktowy na dole strony)

"Zostawicie świat trochę lepszym, niż go zastaliście".
                                         Baden Powell
(BP)

Mundur Wilczka Mundur Wilczka

WAŻNE!!! Harcerze kupują koszulę mundurową beżową, natomiast wilczki niebieską

Mundur harcerza Mundur harcerza - zobacz więcej

-------------------------------------

Fotorelacja z tego rocznej pielgrzymki wędrowników na Święty Krzyż znajduje się pod linkiem Pawła Przypolskiego oraz linkiem - Bartka Wyrobka - serdecznie zapraszam do obejrzenia.

Pielgrzymka na Święty Krzyż ze Skautami Europy - dla mężów, ojców, (synów +17),
Jak co roku 22-25 września br. odbywa się coroczna pielgrzymka wędrowników na Święty Krzyż w Górach Świętokrzyskich.
Na ten wyjazd zapraszamy wszystkich powyżej  17-lat,  także 20-latków, 30-latków i starszych. Po co? Aby poznać skauting, przeżyć męską przygodę, przypomnieć sobie co jest ważne w życiu, a także zasmakować surowego życia z przyrodą za pan brat. Ojcowie skautów dzięki tej wyprawie zobaczą na własne oczy propozycję formacyjną dla 17-latków, czekającą na ich synów już za rok lub parę lat.

Jak to wyglądało? Można zobaczyć na 3-minutowym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=lx6enWMdiSo

Ojcowie jadący na Św. Krzyż wędrują z kręgiem wędrowników zbliżonym wiekowo (np. kręgiem prowadzonym przeze mnie), natomiast 17-latkowie wędrują w oddzielnych kręgach dla 17-18-latków.

 -------------------------------------

Wszystkich chętnych zapraszam do kontaktu z Krzysztofem tel. 696 281 959.Więcej informacji o Federacji Skautów Europy:


 
Tu jesteś: Parafia Skauci Europy