logo2_1.jpg

Skauci Europy w 2017

W niedzielę (1 X) na zakończenie Pielgrzymki Wędrowników - Stowarzyszenia Harcertstwa Katolickiego "Zawisza" Federacji Skautingu Europejskiego, na Świętym Krzyżu został powołany Hufiec Łódzki, którego Hufcowym został Druh Krzysztof Grzechynia - nasz parafianin. Otrzymał błogosławieństwo od obecnego Arcybiskupa Grzegorza Rysia. Środowisko Łódzkie Skautów Europy liczy przeszło 200 wilczków, harcerek, harcerzy, przewodniczek i wędrowników w tym 20 z naszej parafii.

W  naszej parafii działa Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" – Skauci Europy. Jest to ruch wychowawczy, którego celem jest pomoc rodzinom katolickim w integralnym wychowaniu młodego człowieka. Zajęcia prowadzone są w dwóch zespołach męskim i żeńskim z podziałem na grupy wiekowe.

- Wilczki (8-12 lat)

- Harcerki i harcerze (12-17 lat)

- Przewodniczki i wędrownicy (17 lat +)

1Gromada Sokolnicka
- Św. Jana Gwalberta -

>> czytaj więcej o patronie <<

-------------------------------------

"Zostawicie świat trochę lepszym, niż go zastaliście". Baden Powell (BP).

Generał Robert Baden Powell - baron of Gilwell, generał armii brytyjskiej, twórca skautingu, Naczelny Skaut Świata.

Ogłoszenia:

-------------------------------------

Zbiórki rozpoczynają się i kończą przy parafii Matki Bożej Królowej w Sokolnikach Lesie. ->> Deklaracja do wypełnienia !
Aby uczestniczyć w zbiórkach konieczna jest zgoda opiekunów oraz opłacona składka. Deklaracja to pisemna zgoda rodzica, aby jego dziecko uczestniczyło w zajęciach harcerskich i że akceptują charakter, cele i metody pracy Stowarzyszenia. Składka za rok wynosi na 1 dziecko 80 zł, na 2 - 40 zł, na 3 i następne 0 zł.

Terminy zbiórek – (wilczki 8-12 lat) , oraz ważne wydarzenia

24 września 2017r godz. 13.30 - Rozpoczęcie Roku Harcerskiego - Parafia Matki Bożej Królowej - Sokolniki Las - [zdjęcia]
29 września - 1 października - Ogólnopolska wędrówka wędrowników na Św. Krzyż - Konferencja abp. Grzegorza Rysia - oraz uznanie 1 Hufca Łódzkiego [zdjęcia1], [zdjęcia2]
07 września 2017r godz. 9.00-13.00 - zaproszeni na zawody latawcowe, chętnie w nich uczestniczyliśmy (zdjęcia z zawodów).
21 października 2017r – godz.9.00 – 13.00 - przygotowania do 11 listopada - pod czujny okiem p. Laury
04 listopada 2017r – godz.11.00 Ingres Arcybiskupa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego - zbiórka w Katedrze Łódzkiej ul. ks. Skorupki 9 - (wilczki i harcerze w mundurach) -->> fotorelacja z Ingresu
07 i 10 listopada 2017r godz. 19.00 - Próba przed 11 listopada - proszę o obecność wszystkich wilczków.
11 listopada 2017r – uczestnictwo w Święcie Niepodległości [zdjęcia].
02 grudnia 2017r – godz.9.00 – 13.00 - przyjęcie do Gromady 3 wilczków - [zdjecia].
03 grudnia 2017r - godz. 8.00 - 18.00 - kurs pierwszej pomocy dla harcerzy (fotorelacja).
16 grudnia 2017r – godz.9.55 – 12.00 - Spotkanie opłatkowe wilczków i harcerzy wraz z rodzicami (kawiarnia 40 ul. Jagielońska 16).
24 grudnia 2017r - godz.12.00 - wprowadzenie światełka Betlejemskiego do kościoła.
06 stycznia 2018r - godz. 15.00 - udział w Orszaku Trzech Króli oraz przed każdą mszą i po - angażujemy się w rozdawanie kredy, kadzidła, mirry [zdjęcia].
20 stycznia 2018r - godz. 9.00 - 13.00 - przyjęcie do gromady wilczka. Po zbiórce spotkanie z rodzicami - Zimowiska 2018
21 stycznia 2018r - godz. 13.00 - z uwagi na "złożone" role wymagające większej uwagi, udział w Jasełkach przejmują harcerze z zastępu "DZIK", natomiast wilczki serdeczynie zapraszam w mundurach na mszę o 12.00 oraz obejrzenie jasełek.
26-28 stycznia 2018r – Zimowiska /miejscowość Grotniki/.  [fotorelacja z Zimowisk]
24 luty 2018r - 9.00 - 13.00 - Dzień Myśli Braterskiej (wspomnienie o sir Robert Baden-Powell twórcy skautingu)
10 marca 2018r - 9.00 - 13.00 - poszukiwanie pierwszych oznak wiosny (fotorelacja)
24 marca 2018r - Dzień Modlitw za Skautów Europy - (sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbe w Pabianicach) - (fotorelacja z jego przebiegu)
07 kwietnia 2018r - 9.00 - 13.00 - Obietnica wilczka, jeden z wilczków zaliczył wszystkie zadania delikatnej łapki i otrzymał wilczka na beret. Na zbiórce budowa toru przeszkód ze sznurka - na trasie: labirynt nietoperza Mang-a, "lasery", "sokole oko" - rzut do celu, szczelina węża Kaa ... kto nią przejdzie?
21 kwietnia 2018r - 9.00 - 13.00
05 maja 2018 r - 9.00 -13.00 (z uwagi na długi tydzień majowy, wyjazdy z rodzinami zbiórka jest odwołana - w sprawie Wielkich Łowów proszę o kontakt telefoniczny z Akelą)
12 maja 2018 r - 9.00 - 13.00 - Warsztaty z Hatim - nauka robienia prostych i użytecznych narzędzi (fotorelacja).
18-20 maja 2018r - Wielkie Łowy - Zgierz Chełmy (zmiana lokalizacji)
10 czerwca 2018r godz. 14.00 - Rozesłanie na obozy letnie - (parafia św. Jana Pawła II, Zgierz ul. Łagiewnicka 76) - (fotorelacja).
05-11 sierpnia 2018r - Obóz letni wilczków w m. Drzewociny - (fotorelacja z obozu) - nasze wilczki zdobyli 2 gwaiazdki, 7 sprawności, oraz przywieźli wiele ciekawych wrażeń. Chcesz się dowiedzieć, zapytaj ich.
19 sierpnia 2018r godz. 12.00 - Msza Odpustowa parafii, którą celebrował będzie ks. abp Grzegorz Ryś. Serdecznie zapraszam wszystkich skautów.

09 września 2018r - Rozpoczęcie Roku Harcerskiego - Zgierz. ul. Łagiewnicka 76 (godz. 13.00)


Kolejne zbiórki lub ewentualne zmiany będą na stronie http://parafiasokolniki.pl w zakładce Skauci Europy.

- Zbiórki archiwalne - 2016r (fotorelacje)

Zapraszamy do współpracy studentki i studentów, którzy chcieliby włączyć się w wolontariat na rzecz dzieci i młodzieży w ramach formacji Skautów Europy.


Rok harcerski 2017/2018
W nowym roku formacyjnym zachęcamy dzieci w wieku 9-12 lat do dołączenia do Gromad Wilczkowych:

dla chłopców:
*1. Gromada Łódzka działa przy parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi. Zbiórki odbywają się w soboty. Akelą jest dh. Mateusz Grochowski, kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
*3. Gromada Łódzka działa przy parafii św. Jana XXIII w Łodzi. Zbiórki odbywają się w soboty. Akelą jest dh. Michał Jacuń, kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
*1. Gromada Pabianicka działa przy Sanktuarium św Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach. Zbiórki odbywają sie w soboty. Akelą jest dh. Bogusław Gnatkowski, kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
*1. Gromada Brzezińska. Zbiórki odbywaja się w soboty. Akelą jest dh. Janusz Nowański, kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
*1. Gromada Sokolnicka działa przy parafii Matki Bożej Królowej w Sokolnikach-Lesie.Akelą jest dh. Krzysztof Grzechynia, kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
dla dziewczyn:
*2. Gromada Łódzka działa przy przy parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi. Zbiórki odbywają się w soboty. Akelą będzie dh. Natalia Palczewska (która zastąpi dh. Joannę Maksymiuk), kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
*4. Gromada Łódzka działa przy parafii św. Jana XXIII w Łodzi. Zbiórki odbywają się w soboty. Akelą jest dh. Agnieszka Piwowarska, kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zachęcamy również dziewczyny i chłopców w wieku 12-16 r. ż. do dołączenia do naszych drużyn, by przeżyć niezapomnianą przygodę:
dla chłopców:
*Puszcza - samodzielne zastępy Skautów Europy. Drużynowym jest dh. Piotr Kopyto. Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
dla dziewczyn:
*2. Drużyna Łódzka - Drużynową jest dh. Kinga Sobolewska. Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Młodzież powyżej 17 roku życia zachęcamy do formacji w...

dla chłopaków w Kręgu Młodych Wędrowników - Szczepowy dh.  Łukasz Wójcik, Szczegóły: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
dla dziewczyn w Ognisku Młodych Przewodniczek pod opieką dh.Joanny Maksymiuk

Zbiórki harcerzy (12-17 lat) - odbywają się zgodnie z harmonogramem ustalonym przez drużynowego. W Sokolnikach działa już samodzielny zastęp "Dzik". Zastępowym jest Szymon Nocuń. Drużynowym Puszczy tzw. samodzielnych zastępów Skautów Europy jest dh Piotr Kopyto - więcej pod nr tel. 608 147 273, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Wędrówki Kręgu Wędrowników (17+) - w ciągu roku odbywają się 4 wędrówki Kręgu Wędrowników. Serdecznie zapraszam wszystkich mężczyzn powyżej 17 roku na nasze wędrówki. Nieważne czy masz 20, 40 czy 50 lat, przyjdź, zobacz i przekonaj się, że skauting jest prosty. Nie musisz od razu zakładać munduru ale możesz pomagać. Niesamowite przeżycia i doświadczenia z wędrówek wpływają nie tylko na nas samych ale również na innych, których spotykamy na swej Drodze Życia. Więcej informacji udzieli Krzysztof (nr kontaktowy na dole strony)


Mundur Wilczka Mundur Wilczka

WAŻNE!!! Harcerze kupują koszulę mundurową beżową, natomiast wilczki niebieską

Mundur harcerza Mundur harcerza - zobacz więcej

 -------------------------------------

Wszystkich chętnych zapraszam do kontaktu z Krzysztofem tel. 696 281 959.


Więcej informacji o Federacji Skautów Europy:
 
Tu jesteś: Parafia Skauci Europy