11 listopada 2018

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej parafii to dzień wyjątkowy i szczególny.

W świątyni góruje cudowny Obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie Świętej Siostry Faustyny, wszyscy wspólnie przeżywamy Misje Miłosierdzia, a dodatkowo niezwykła i wyjątkowa rocznica – 100 lat - Polska jest Niepodległa.

Z tej okazji odprawiona została msza święta, w której to ksiądz Misjonarz Marian Kozina przypomniał nam jak ważna jest nasza wolność narodowa.

Po mszy parafianie i zaproszeni goście mogli obejrzeć program narodowościowy przygotowany przez Panią Laurę Banacką - Sołek w wykonaniu chóru Cantabosco, Scholi Kolorowe Laurki i Skautów Europy. Wszystkiemu towarzyszyła przepiękna muzyka, oświetlenie i tematyczna prezentacja, która przypomniała nam najważniejsze momenty i postacie w naszej drodze ku wolności. (Całość do obejrzenia na youtube: https://youtu.be/olhIHIhuVG8 ).

W świątyni rozbrzmiały patriotyczne pieśni, które u wielu osób wywołały łzy wzruszenia i zadumy.

Dodatkowym ważnym akcentem uroczystości było 15 - lecie  naszego chóru parafialnego – Cantabosco, któremu życzymy samych sukcesów i wielu kolejnych lat działalności!

Po występie rozbrzmiały gromkie owacje, a ksiądz proboszcz Piotr May – Majewski złożył na ręce naszej znakomitej organistki kwiaty i gratulacje.

,,Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród.
Nie damy pogrześć mowy,
Polski my naród, polski lud,
Królewski szczep piastowy.

Nie damy, by nas gnębił wróg.
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!”