logo2_1.jpg

V festiwal Bożego Narodzenia i Nowego Roku - Inauguracja


Inauguracja V Festiwalu Bożego Narodzenia i Nowego Roku -  jak co roku rozpoczęła je Orkiestra Łódzkie Smyczki pod batutą dyr. Ryszarda Jana Osmolińskiego. Orkiestra powstała w 1988 roku przy Państwowym Liceum Muzycznym im H. Wieniawskiego w Łodzi z inicjatywy i pod dyrekcją artystyczną Ryszarda Osmolinskiego, skrzypka – wirtuoza i profesora tej szkoły. Zespół tworzą uczniowie i absolwenci Państwowego Liceum Muzycznego o szczególnym zamiłowaniu do kameralnego muzykowania. Orkiestra jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej we Wrocławiu w 1989 roku oraz Konkursu Smyczkowych Zespołów Kameralnych im. Grażyny Bacewicz w Łodzi w 1992 roku. Ma na swoim koncie koncerty w USA, Meksyku, Polsce, Danii, Niemczech i Szwecji oraz nagrania dla Polskiego Radia i TV.

Natomiast 23 grudnia zagrali dla nas Duo Gitarowe „Anioli” Aniela Milala & Oliwia Osmolińska oraz Polskie Duo Skrzypcowe Monika Sylwia Osmolińska & Ryszard Jan Osmoliński.

Duo Gitarowe „Anioli” Aniela Milala & Oliwia Osmolińska - Uczennice OSM II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie gitary. Od początku nauki pracują pod kierunkiem prof. Małgorzaty Sztem - Dana. Jako Duo zadebiutowały 3 lata temu na Konkursie Zespołów Kameralnych w OSM I i II st. Im. H. Wieniawskiego w Łodzi, zdobywając wyróżnienie . Od tego momentu zdobyły laury na kilku kameralnych konkursach gitarowych. Otrzymują także nagrody w konkursach krajowych i międzynarodowych w grze solowej. Biorą udział w licznych koncertach, popisach szkolnych oraz imprezach organizowanych w Łodzi i Województwie Łódzkim.


V Festiwal Bożego Narodzenia i Nowego Roku - 16 i 23 grudnia 2018

IV Festiwalu Bożego Narodzenia i Nowego Roku
 
Tu jesteś: Parafia Ogłoszenia Wydarzenia archiwalne V festiwal Bożego Narodzenia i Nowego Roku - Inauguracja