Jedność to miłość

Wpisany przez Dorota Depczyk

Jak to jest, kiedy wyruszam w drogę z kimś kogo nie znam, z kimś na pozór obcym? Czy boję się przebywania z drugim człowiekiem? Jeżeli tak jest, to po co wstaję, ubieram się i idę? Te pytania , a za nimi refleksje narzucają się w czasie, kiedy modlimy się o jedność chrześcijan.Poznanie człowieka jest mi potrzebne, taka relacja dialogu może poprowadzić do takiego poznania jakie ma w człowieku sam Bóg.To ma wydarzyć się dzisiaj nie jutro- dzisiaj.Pytanie o jedność to pytanie o miłość.Moc Ducha Świętego sprawia , że wyruszając w drogę pragnę miłości człowieka idącego obok mnie.Nie pokocham go, jeżeli go nie poznam.Stawiam się często na wyższej, dogodniejszej pozycji.Myślę poganie i jest mi ich żal ja jestem Kimś ,ciałem i kształtem jaki nadał mi sam Bóg przez Sakrament Chrztu Świętego- bez Boga jestem nikim.Wiem , że poganie to są owce , które nie należą do owczarni Kościoła, ale z całą pewnością należą do Chrystusa.Jeżeli będę patrzeć tylko na to, kto kto jest owcą Kościoła, a nie na to kto jest wybrany przez Chrystusa zagubię umiłowanie człowieka.Nie mogę też myśleć o moich braciach w wierze, który chrzest jest ważniejszy, kto z nas jest bardziej godny. Syn Boży objawiony przez Ducha Świętego w Panu Jezusie Chrystusie oddał życie za wszystkich ludzi. Jego pragnieniem jest zgromadzenie wszystkich ,,aby byli jedno’’.W jedności objawia się obecność Jezusa.Siłą jedności jest działanie Ducha Świętego całkowite z czterech stron świata.Znak Ducha Świętego jest znakiem jedności.Jeżeli bracia będą podzieleni, jeżeli będą przeciw sobie, to nie będzie tam też Jezusa.Natura ludzka potrzebuje jedności, a nie podziału. Rozproszony człowiek jest nieszczęśliwy.
Zabiegajmy o jedność i módlmy się o nią .
Dorota Depczyk

Tu jesteś: Parafia Felietony Jedność to miłość