Kolorowe Laurki

„Kolorowe Laurki” to dziecięcy zespół, który powstał w 1999 roku w nowo powstałej parafii. Nad muzycznym rozwojem dzieci czuwa p. organistka Laura  Banacka - Sołek. Nazwa zespołu powstała od imienia naszej organistki Laury. Nasza schola to dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Jest nas 17 osób. Od kiedy powstała schola niemal w każdą niedzielę kościół w Sokolnickim lesie wypełniony jest ich śpiewem. Zespół posiada różne stroje leśne, jasełkowe, ludowe. Występują również podczas dożynek.

Ze swoim śpiewem Kolorowe Laurki prezentują się w innych parafiach i na licznych festiwalach. Pierwszym poważnym sukcesem było I miejsce na Dziecięcym Międzynarodowym i Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki religijnej w 2001 roku w Łodzi. Wiele nagród zdobyli na Retkińskim festiwalu. Na Dziecięcym Festiwalu w Nowym Sączu mały Jasiu ze scholi/dziś już trochę większy/ zdobył główną nagrodę „Grand Prix”.
Na innych festiwalach w Toruniu, Bełchatowie i w Wieluniu dzieci przywoziły wysokie wyróżnienia i nagrody. Największym sukcesem była główna nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie w 2005 r. „Grand Prix” to marzenie, które spełniło się.

"src":"http://www.youtube.com/v/EVrqPRL5lZk"

Schola śpiewa piosenki w większości napisane przez ks. Prob. Zbigniewa Zgodę, przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych, skrzypiec, perkusji, fletu, akordeonu oraz saksofonu.
Owocem wspólnej pracy są 3 płyty: „Pozwólcie dzieciom”, „Kolęda święta”, „Nasz Ojcze”. W listopadzie 2004 roku w liczbie 13 osób schola była z pielgrzymką w Rzymie na spotkaniu z Ojcem Świętym. Marzeniem było, aby zaśpiewać Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II z racji imienin. To kolejne marzenie spełniło się, są wspaniałe zdjęcia, a ci którzy byli wówczas w scholi mają niezapomniane wspomnienia na całe życie.

Tu jesteś: Parafia Kolorowe Laurki