Chór Pasyjny

Chór parafialny powstał 13-go kwietnia 2003 roku. Zebraliśmy się wtedy, aby wykonać pasję wg św. Mateusza. Stąd też wzięła się nazwa chóru – „Chór pasyjny”. Tę wspomnianą pasję śpiewało wówczas 30 osób.

W okresie 6 lat działalności chóru przewinęło się wielu miłośników śpiewu. Obecnie chór liczy 17 osób – 10 Pań i 7 Panów. W głosach kobiecych: 5 sopranów i 5 altów, w głosach męskich 3 tenory i 4 basy. Cztery osoby w chórze posiadają wykształcenie muzyczne. Dyrygentka – prowadząca z wielkim zaangażowaniem chór od początku jego powstania jest nasza przemiła organistka Laura Banacka-Sołek. Dużą pomoc fachową wnosi również Wojciech Dobruchowski.

Do tradycji chóru należy przygotowanie programów patriotyczno- religijnych z okazji obchodów Święta Niepodległości Polski. Śpiewamy podczas najważniejszych świąt kościelnych oraz innych uroczystości. Występowaliśmy również poza parafią: w parafii wojskowej w Dęblinie, w Skrzeszewach k/Żychlina, w Łodzi na Retkini, w Ozorkowie w kościele Ewangelicko – Augsburskim, parafialnym św. Józefa i w Częstochowie. Prezentowaliśmy programy patriotyczno – religijne oraz koncert kolęd. Jesteśmy chórem amatorskim, niemniej jednak nie boimy się profesjonalnych wyzwań do których należą m.in.: opracowania prof. Józefa Świdra. Aby zyskać sympatię słuchaczy dbamy nie tylko o śpiew ale i nasz jednolity wygląd. Duże wsparcie duchowe, ale i nie tylko otrzymujemy od naszego proboszcza.

Tu jesteś: Parafia Chór Pasyjny