logo2.jpg

Ogłoszenia


Spotkanie dla Kandydatów do bierzmowania i dla ich rodziców (rodzice spotkają się z Państwem  Magdaleną i Piotrem Ogrodowczyk) w niedzielę 18 listopada o godz. 18.00.

-------------------------------------------

Opłatki na stół wigilijny zostaną rozprowadzone w poszczególnych miejscowościach od godz. 9.00: 3 XII (poniedziałek) - Katrzynów i Dębniak; 4 XII (wtorek) - Jasionka. Adolfów i Piaski Wróblewskie; 5 XII ( środa) - Kania Góra; 6 XII ( czwartek) - Emilia. Mieszkańców Sokolnik zapraszam do kancelarii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na ogrzewanie kościoła w sezonie zimowy oraz na Oratorium - Świetlice Parafialną.

-----------------------------------------------------------

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Ogłoszenia Parafialne 18 listopada 2018

1. Dzisiaj odbędzie się spotkanie dla Kandydatów do bierzmowania i dla ich rodziców (rodzice spotkają się z Państwem Magdaleną i Piotrem Ogrodowczyk) o godz. 18.00.

2. Dzisiejsza niedziela jest po raz drugi przeżywana w kościele jako Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: Biedak zawołał, a Pan go usłyszał. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na Dom Opieki "Pomocna Dłoń". Możemy również zabrać dzisiaj ze sobą tzw. Tytkę charytatywną i przynieść ją w najbliższym tygodniu lub w niedzielę za tydzień, wypełnioną produktami (można ich listę znaleźć wydrukowaną na torbie). Przekazane one zostaną niezamożnym i potrzebującym osobą z naszej parafii. Dziękuję tym, który już uczynili to podczas Misji Miłosierdzia.

Dzisiaj także przed kościołem zbierane są ofiary dla rodziny Marie Shekri Toro z syryjskiego Aleppo.

3. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przebieg i przygotowanie Misji Miłosierdzia: Pani Organistce, niezawodnym Strażakom za przygotowanie trasy i transportu Obrazu Jezusa Miłosiernego w tym Panu Tomaszowi Sękowi, ekipie wozu strażackiego i 6 motocyklistom; Asyście, Żywej Róży, Szafarzom, lektorom i ministrantom, scholi , chórowi i Skautom Europy oraz rodzinom Domowego Kościoła. Przygotowującym dekoracje w kościele i wokół kościoła; Pani Natalii, Marcie i Dorocie; Panom Wojciechom Sękowi i Wencowi oraz Gabrielowi. Wszystkim, którzy gorliwie i zaangażowaniem uczestniczyli w tym jakże ważnym wydarzeniu. W związku z Misjami, które są relatywnie blisko okresu adwentu, który to rozpocznie się za dwa tygodnie, nie będzie w tym roku rekolekcji adwentowych ale będzie jeszcze okazja do spowiedzi o czym poinformuję w stosownym czasie.

4. Mamy także za sobą okazałe obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości i XV - lecia istnienia Chóry Parafialnego. Dziękujemy za Program Patriotyczny najpierw Pani Laurze - scenarzystce i reżyserce tego okazałego przedsięwzięcia, Chórowi Cantabosco, Scholi Kolorowym Laurkom, Skautom Europy, Panom Dariuszowi Trzmielakowi, Adamowi Mikince, Rafałowi Wierzbowskiemu, muzykom instrumentalistom oraz zaangażowanym rodzicom dzieci Paniom Małgosi i Alicji.

5. Dzisiaj z dużym wyprzedzeniem zostaną poświęcone opłatki, aby ci którzy pragną przesłać je najbliższym mieszkający poza granicami Ojczyzny mogli to już uczynić. Opłatki na stół wigilijny zostaną rozprowadzone w poszczególnych miejscowościach od godz. 9.00: 3 XII (poniedziałek) - Katrzynów i Dębniak; 4 XII (wtorek) - Jasionka. Adolfów i Piaski Wróblewskie; 5 XII ( środa) - Kania Góra; 6 XII ( czwartek) - Emilia. Mieszkańców Sokolnik zapraszam do kancelarii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na ogrzewanie kościoła w sezonie zimowy oraz na Oratorium - Świetlice Parafialną.

6. Można już także nabyć świece na stół wigilijny: małe w cenie 5 zł, duże 12 zł. Kupując je wspieramy fundusz Caritas.

7. Najbliższa niedziela  25 listopada jest ostatnią w roku liturgicznym. Poświęcona jest Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

=============================

Ogłoszenia Parafialne 18 listopada 2018

1. Dzisięjsza niedziela  25 listopada jest ostatnią w roku liturgicznym. Poświęcona jest Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

2. Opłatki na stół wigilijny zostaną rozprowadzone w poszczególnych miejscowościach od godz. 9.00: 3 XII (poniedziałek) - Katrzynów i Dębniak; 4 XII (wtorek) - Jasionka. Adolfów i Piaski Wróblewskie; 5 XII ( środa) - Kania Góra; 6 XII ( czwartek) - Emilia. Mieszkańców Sokolnik zapraszam do kancelarii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na ogrzewanie kościoła w sezonie zimowy oraz na Oratorium - Świetlice Parafialną.

3. Można już także nabyć świece na stół wigilijny: małe w cenie 5 zł, duże 12 zł. Kupując je wspieramy fundusz Caritas.

4. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Adwent  a z nim nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: W mocy Bożego Ducha.


I N T E N C J E    M S Z A L N E

Intencje na bieżący tydzień i następne tygodnie znajdują się  w M E N U na stronie głównej pod zakładką:

http://parafiasokolniki.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=183&Itemid=88

-------------------------------------------------------

*Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z galeriami zdjęć na stronach - Wydarzenia - 2017r, gdzie przedstawiamy fotorelacje z uroczystości z roku bieżącego jak i lat ubiegłych.
Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełka na świecie, nawiązujące tak do chrześcijańskiej tradycji, jak i polskiej obrzędowości, na którą składa się m.in. wspólne kolędowanie oraz wystawianie scen związanych z Bożym Narodzeniem. Fotorelacje z uroczystości III edycji Orszaku Trzech Króli w Sokolnikach Lesie, umieszczono na ogólnopolskiej stronie OTK, gdzie w sumie udział wzięło ponad 470 miejscowości z całej Polski więcej na stronie - sokolniki-las.orszak.org.

Z życia parafii:

Praca formacyjna poszczególnych grup parafialnych:
Żywa Róża: W I niedzielę każdego miesiąca przed Najświętszym Sakramentem różaniec w różnych intencjach.
Parafialny Chór Pasyjny: Swoje próby ma we wtorki i piątki o godz. 20.00 w salce prób.
Schola Kolorowe Laurki: Próby ma we wtorki o godz. 18.40 i piątki o godz. 18.00 w salce prób.
Domowy Kościół - Oaza Rodzin: Spotkania odbywają się w cyklu miesięcznym. Termin spotkania jest uzgadniany na każdym spotkaniu na następny miesiąc. Informacje o możliwości włączenia się Oazy Rodzin udziela Ks. Proboszcz.
Grupa Biblijna: Najbliższe spotkanie odbędzie się co dwa tygodnie. Terminy spotkań można sprawdzić w intencjach Mszalnych.


Ministranci i lektorzy:   Spotkania dla kandydatów na ministrantów w każdy piątek o godz. 18.00. Kandydaci na lektorów uczestniczą w Dekanalnym Kursie Lektorskim w Ozorkowie. Planowany jest także Kurs Ceremoniarzy. 19 listopada Dzień Jedności Służby Liturgicznej w Katedrze w Łodzi.
Przygotowanie do bierzmowania: spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z  II i III klasy gimnazjum odbędzie się 05 marca 2017 w niedzielę  o godz. 18.00.

Skauci Europy:
Informacje o wydarzeniach i działalności Skautów Europy z naszej Parafii - zakładka po lewej.

--------------------------------------------------
*Cały czas napływają do nas zdjęcia i filmy z lat ubiegłych, za które bardzo dziękujemy. Aby nie zakłócać chronologii, zdjęcia i nagrania oznaczane będą dodatkowo gwiazdką (*) np. wywiad w TV Trwam - schola "Kolorowe Laurki".
Wiara i film Zaprezentowany na naszej stronie film pt. "99 balonów", rozpoczyna nowy dział pt. "Wiara i Film" - patrz zakładki po lewej.
Serdecznie zapraszam do obejrzenia.
--------------------------------------------------

 

KONTO PARAFIALNE
Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Królowej
95-039 Sokolniki Las, ul. T. Kościuszki 1

PKO BP S.A. O 1 Zgierz
87 1020 3440 0000 7802 0087 8348

Z dopiskiem: „na cele statutowe parafii"


Najważniejsze informacje o parafii:

EUCHARYSTIA

Niedziela: 830, 1030, 12.00 (msza św. dla dzieci) i 1700. Dni powszednie: 1700

Odpust Najświętszej Maryi Panny Królowej: 22 sierpnia (obchodzony w przedostatnią niedzielę sierpnia).

Dożynki Parafialne w ostatnią niedzielę sierpnia.

NABOŻEŃSTWA

Nabożeństwa majowe: 1730 , ( w niedziele o 1615)

Nabożeństwa czerwcowe: 1730 , ( w niedziele o 1615)

Nabożeństwa październikowe: 1730 , ( w niedziele o 1615)

Droga Krzyżowa: piątki Wielkiego Postu, 17:00 i 19.00

Gorzkie Żale: niedziele Wielkiego Postu, 16:15

SAKRAMENT POKUTY - Spowiedź

W niedziele  podczas Mszy dopołudniowych o 830,  1030 i 1200. Na Mszy wieczornej o 1700 nie ma możliwości spowiedzi ale jest to możliwe 15 minut przed Eucharystią od 1645. W dni powszednie spowiedź od 1645 do 1700. Podczas Eucharystii w dni powszednie nie ma możliwości spowiedzi. Zawsze istnieje możliwość umówienia się telefonicznie: 607 602 705. W pierwsze piątki miesiąca od 1600 do 1700.

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna w dni powszednie po ostatniej Mszy wieczornej ok. 18.00 ( zwykle jest to po Mszy o 17.00, ale bywają dni, kiedy jest jeszcze jedna Msza o 17.30 - można to sprawdzić na stronie internetowej - Ogłoszenia; w maju, czerwcu i październiku jest jeszcze po mszy o 17.00 nabożeństwo) oraz w niedzielę po każdej Mszy świętej.                                               Zawsze można umówić się telefonicznie: 607 602 705.

Adres internetowy strony parafialnej: parafiasokolniki.pl

Proboszcz:  ks. Piotr May-Majewski, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. (42) 710-15-54;  tel. kom. 607 602 705
 
Tu jesteś: Parafia
stat4u