Historia

W dniu 13-go kwietnia 2003 roku, w Niedzielę Palmową wystąpiliśmy po raz pierwszy. Zaśpiewaliśmy wówczas Pasję wg św. Mateusza, do muzyki ks. Stanisława Nowaka. Stąd też wzięła się pierwsza nazwa chóru – „Chór pasyjny”. Na początku naszej działalności chór liczył 30 osób. W 2018 obchodziliśmy XV – lecie istnienia i wówczas zmieniliśmy nazwę na „Cantabosco”. Nazwę chóru można przetłumaczyć w wolnym przekładzie z języka włoskiego: leśne śpiewanie lub las śpiewa.

W okresie 17- letniej działalności chóru występowało z nami się wielu miłośników śpiewu. Obecnie zespół liczy ponad 20 osób. Dyrygentką chóru od początku jego istnienia jest Laura Banacka-Sołek, absolwentka Akademii Muzycznej, na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, w klasie prof. dr hab. Anny Domańskiej.

O Nas

Do tradycji chóru należy przygotowywanie programów patriotyczno-religijnych z okazji Święta Niepodległości. Śpiewamy również podczas najważniejszych świąt kościelnych – Niedziela Palmowa, Wigilia Paschalna, Boże Narodzenie oraz innych uroczystości. Występowaliśmy niejednokrotnie poza parafią min.: w kościele wojskowym w Dęblinie, w kościele Skrzeszewach k/Żychlina, w Ozorkowie w kościele Ewangelicko – Augsburskim, w Częstochowie na Jasnej Górze, w katedrze Łódzkiej podczas IV synodu Archidiecezji Łódzkiej, w Kolegiacie Łaskiej.

Od niedawna bierzemy udział w międzynarodowych i uznanych konkursach chóralnych organizowanych w całym kraju. Wymaga to rozszerzenia naszego repertuaru o utwory o charakterze ludowym,operowym, patriotycznym.

Zespół nasz integruje ludzi w różnym wieku o różnych zainteresowaniach. Opiekunem duchowym chóru jest ks. proboszcz Piotr May-Majewski.

Ostatnie wydarzenia i sukcesy

Listopad 2014- wyróżnienie XVII Łódzki Festiwal Chóralny – Cantio Lodziensis

Listopad 2019 – III miejsce – XXII Łódzki Festiwal Chóralny – Cantio Lodziensis

Grudzień 2020 – wykonanie Kantaty Bożonarodzeniowej „Pierwsza Kolęda” Johna Willarda Petersona we współpracy z Międzypokoleniowym Chórem 4Kultur „Dialog” oraz Ewangelickim Chórem „Concordia” ze Zgierza (transmisja w telewizji regionalnej)

Grudzień 2020 – Brązowe Medale na 55 Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej im. Prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach w konkursie MUSICA SACRA i konkursie głównym.

Podjęliśmy wyzwanie ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia i dołączyliśmy do Orszaku Trzech Króli w Łodzi 2021

Poniżej kilka wykonań parafialnego chóru Cantabosco

Stowarzyszenie SOKOLNIKI.ART
ul. Tadeusza Kościuszki 1
95-035 Sokolniki Las
[email protected]

KRS 0000866513
NIP 732 220 12 22
PKO BP 31 1020 3440 0000 7302 0266 8572