Kolorowe Laurki to zespół dziecięcy, który powstał w 1999 roku w parafii Matki Bożej Królowej w Sokolnikach Lesie z inicjatywy pierwszego proboszcza, ks. Zbigniewa Zgody. Nad muzycznym rozwojem dzieci, od początku jego istnienia, czuwa Laura Banacka – Sołek, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Scholę tworzą dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Próby zespołu odbywają się dwa razy w tygodniu. W każdą niedzielę o godz. 12.00 kościół w Sokolnikach wypełniony jest ich śpiewem.

Schola przygotowuje także programy okolicznościowe. Należą do nich jasełka, koncert na zakończenie roku szkolnego, występ dożynkowy, program patriotyczny. Dzieci wykazują się umiejętnością śpiewania, dobrą dykcją i zdolnościami aktorskimi. Kolorowe Laurki prezentują swoje programy także na licznych koncertach i festiwalach.

Pierwszym poważnym sukcesem scholi było zdobycie I miejsca na Dziecięcym Międzynarodowym i Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej w Łodzi w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w 2001 roku. Na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej Skowroneczek w Nowym Sączu w 2003 roku, mały Jasiu z Kolorowych Laurek zdobył główną nagrodę „Grand Prix”. Na przeglądach w Toruniu, Bełchatowie i w Wieluniu dzieci zdobywały najwyższe nagrody.

Największym sukcesem zespołu była główna nagroda, „Grand Prix” na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie w 2005 r. Schola śpiewała wówczas piosenki napisane przez ks. Zbigniewa Zgodę, który akompaniował na akordeonie i saksofonie.

Owocem wspólnej pracy były 3 płyty: „Pozwólcie dzieciom”„Kolęda święta”„Nasz Ojcze”

Od roku 2013 nowym duchowym opiekunem zespołu jest ks. Piotr May-Majewski, który kontynuuje dzieło rozpoczęte w 1999 roku. Dzisiaj schola jest już chórem dziecięcym, posiadającym swojego akompaniatora, dyrygenta, osoby wspomagające merytorycznie, a także nową sale prób i scenę (Oratorium).

Stowarzyszenie SOKOLNIKI. ART., powstałe z inicjatywy rodziców dzieci śpiewających w Kolorowych Laurkach ma służyć dalszemu rozwojowi tego zespołu.

Przez 20 lat istnienia zespołu wykonaliśmy około 100 koncertów. W szeregach zespołu wystąpiło ok. 120 małych artystów. Obecnie niektórzy z nich zasilają chór Cantabosco, a inni przysyłają swoje dzieci.

Kolorowe Laurki dołączyły do Orszaku Trzech Króli w Łodzi 2021.

Nasze doświadczenia artystyczne są bardzo duże, ale wciąż jeszcze za małe by nie pragnąć więcej.

Stowarzyszenie SOKOLNIKI.ART
ul. Tadeusza Kościuszki 1