Zdjęcia pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży naszej parafii w Sokolnikach Lesie

Pielgrzymi SDM w naszej parafii – 20-25 lipca 2016

Amerykanie z Sokolnik – Lasu zaręczyli się w Żelazowej Woli:

Para Amerykanów przyjechała na Światowe Dni Młodzieży. Wizytę z Polsce z pewnością zapamięta para Amerykanów, która zaręczyła się w Żelazowej Woli. Wybrali się tam na wycieczkę przed oficjalnym startem międzynarodowego święta. – Zdecydowałem się na Polskę, chociaż nigdy tu nie byłem. Widziałem tylko piękne zdjęcia – powiedział Daniel. Tysiące pielgrzymów z całego świata przyjechało już do Polski. ŚDM poprzedzają organizowane w całym kraju Dni w Diecezjach, które potrwają do 25 lipca. Para Amerykanów Julia i Daniel przyjechała wraz z grupą znajomych pod Łódź. Czas spędzają w parafii w Sokolnikach Lesie. Wybierają się stamtąd na wycieczki. “Wiedziałem, że to idealne miejsce”, dwa dni temu odwiedzili Żelazową Wolę, gdzie Daniel postanowił oświadczyć się Julii. Te zostały przyjęte. – Jest perfekcyjny (pierścionek zaręczynowy – red.) w każdym calu. On sam go zaprojektował – mówiła w rozmowie z reporterką Julia. – Byłam kompletnie zaskoczona. Nie miałam pojęcia, co się stanie. Dużo o tym rozmawialiśmy, bo jesteśmy ze sobą długo. Od ponad 5 lat. Wyszliśmy na most i zaczął mówić same romantyczne rzeczy. Nagle uklęknął i byłam kompletnie w szoku. Zdecydowanie to był najszczęśliwszy moment w moim życiu – dodała. – Zdecydowałem się na Polskę, chociaż nigdy tu nie byłem. Widziałem tylko piękne zdjęcia. Przyjechaliśmy tutaj i zobaczyłem ten most. Wiedziałem, że to idealne miejsce – mówił z kolei Daniel. Jak powiedziała reporterka muzyka Fryderyka Chopina zainspirowała młodą parę, która chciałaby, żeby uświetniła ceremonię ślubu. W poniedziałek Amerykanie pojadą do Krakowa. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach od 26 do 31 lipca. Od 27 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek, który odwiedzi także Częstochowę i Oświęcim.