Kolęda 2020/21

ZARZĄDZENIE ARCYBISKUPA GRZEGORZA RASIA O WIZYCIE DUSZPASTERSKIEJ ZWANEJ POPULARNIE KOLĘDĄ

Wizyta duszpasterska zwana popularnie kolędą jest z oczywistych powodów, wynikających z trwającej ciągle epidemii i będących jej następstwem ograniczeń, niemożliwa do przeprowadzenia – przynajmniej w tradycyjnym czasie, bezpośrednio po Świętach Bożego Narodzenia. Wszyscy rozumiemy jednak, jak ważnym wydarzeniem ta wizyta jest w życiu każdej parafii i jak wielkie szanse ewangelizacji niesie ze sobą. Ewangelizacja dokonuje się wszak przede wszystkim w spotkaniu osób – nie można jej zredukować do spotkań ogólnych (w szczególności liturgicznych), i tak poważnie ograniczonych z racji na epidemię. Spotkania osobiste są konieczne dla wzajemnego poznania się i są ważne zawsze, a w obecnym czasie izolacji i ludzkiej samotności – jeszcze ważniejsze.

Mając to wszystko na względzie, zarządzam:

1. Odwiedziny indywidulane wiernych w domach można będzie rozpocząć dopiero po zmianie regulacji sanitarnych:

• w mniejszych społecznościach (zwłaszcza w parafiach wiejskich), tam, gdzie zagrożenie jest zasadniczo mniejsze, najwcześniej po 17 stycznia 2021,
  • w społecznościach większych (w szczególności w miastach) w marcu lub kwietniu, zawsze z uwzględnieniem przepisów sanitarnych.

2. O terminie rozpoczęcia wizyty duszpasterze niech zadecydują po wysłuchaniu opinii Rady Parafialnej.
Przed 17 stycznia 2021 roku możliwe jest wyłącznie (!) zapraszanie wiernych z poszczególnych środowisk, wiosek, ulic czy bloków do świątyń przy zachowaniu limitów i środków bezpieczeństwa sanitarnego na wspólną Mszę św. lub inne nabożeństwo czy modlitwę i błogosławieństwo.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolęda w Parafii w Sokolnikach - Lesie 2020/2021

W związku z zarządzenie Ks. Arcybiskupa Rysia i Jego sugestią w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości oraz poszczególnych ulic Sokolnik - Lasu sprawowane będą Msze Święte. Po Mszy spotkanie w kościele z mieszkańcami  oraz możliwość indywidualnej rozmowy z Ks. Proboszczem np. zamówienie intencji i inne sprawy.

28 grudnia (poniedziałek) 2020 o godz. 17.00 - za mieszkańców Jasionki i Małej Jasionki

29 grudnia (wtorek) 2020 o godz. 17.00 - za mieszkańców Emilii (całej)

04 stycznia (poniedziałek) 2021 o godz. 17.00 - za mieszkańców Adolfowa i Dębniaka

05 stycznia (wtorek) 2021 o godz. 17.00 - za mieszkańców Sokolnik - Lasu tzw. Piaski Wróblewskie ulice: Piaski Wróblewskie, Działkowa, Pogodna,  Spacerowa, Zagajnikowa, Letniskowa, Słoneczna, Sosnowa, Krótka i Dojazdowa

07 stycznia (czwartek) 2021 o godz. 17.00 - za mieszkańców Kaniej Góry (całej)

08 stycznia (piątek) 2021 o godz. 17.00 - za mieszkańców Katarzynowa

09 stycznia (sobota) 2021  o godz. 17.00 - za mieszkańców Sokolnik - Lasu ulice:

Sieradzka, Marynarska, Graniczna, Kasprowicza, Krańcowa, Kopernika, Konopnickiej, Średnia, Różana.

11 stycznia (poniedziałek) 2021 o godz. 17.00 - za mieszkańców Sokolnik -Lasu ulice:

Kilińskiego, ul. Piękna (dawna 22- go Lipca), Sokolnickiego,  Śląska, Warszawska.

12 stycznia (wtorek) 2021 godz. 17.00 - za mieszkańców Sokolnik - Lasu ulice:

Traugutta, Ks. Brzózki, Wojska Polskiego, Chopina, Słowackiego, Kochanowskiego, Kraszewskiego, Gdańska, Morawska, Wileńska, Rejtana, Głowackiego, Wrzosowa, Literacka, Żeligowskiego, Konarskiego, Sowińskiego, Krakowska, Nowogrodzka, Sienkiewicza.

13 stycznia (środa) 2021 godz. 17.00 - za mieszkańców Sokolnik - Lasu ulice:

Reja, Dzielna, Prusa, Ozorkowska, Kościuszki, Narutowicza, Ks. Skorupki.

14 stycznia (czwartek) 2021 godz. 17.00 - za mieszkańców Sokolnik -Lasu ulice:

Mickiewicza, Pomorska, Żeromskiego, Targowa, Wyspiańskiego, Jagielońska, Kr. Jadwigi, Sobieskiego.

15 stycznia (piątek) 2021 o godz. 17.00 - za mieszkańców Sokolnik -Lasu ulice:

ul. Dębowa, Wodna, 1-go Maja, Kwiatowa, Zielna, Zwycięska, Ochotnicza, Legionów, Brzozowa, Radzymińska, Żwirki, Wigury.

16 stycznia (sobota) 2021 o godz. 17.00 - za mieszkańców Sokolnik - Lasu ulice: Piotrkowska, Łódzka, HarcerskaChrobrego, Wilcza, Mazowiecka, Kujawska, Katowicka, Kaliska, Toruńska.

Tu jesteś: Parafia > Kolęda 2020/2021