101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej parafii jak zwykle to dzień szczególny i wyjątkowy.

Z tej okazji odprawiona została msza święta, celebrowana przez ks. Marka Rzeźnickiego przy akompaniamencie naszego chóru Cantabosco – link Gaude Mater .

Po mszy parafianie i zaproszeni goście mogli obejrzeć program patriotyczny przygotowany przez Panią Laurę Banacką – Sołek w wykonaniu chóru Cantabosco, Scholi Kolorowe Laurki oraz Skautów Europy.

W świątyni rozbrzmiały patriotyczne pieśni, które u wielu osób wywołały łzy wzruszenia i zadumy.

Po występie rozbrzmiały gromkie brawa a ksiądz proboszcz Piotr May – Majewski podziękował wszystkim, którzy podjęli trud przygotowania przedstawienia.

,,Kto ty jesteś? – Polak mały
Jaki znak Twój? – Orzeł biały …”

11 Listopada - Święto Niepodległości